اخبار

جف بزوس بیش از ۱٫۱ میلیارد دلار از سهام خود در آمازون را فروخت

همانطور که میدانید جف بزوس، مدیرعامل آمازون اکنون رسما ثروتمندترین فرد دنیا به شمار میرود، اما بخش اعظم ثروت او که اکنون رقمی بالغ بر ۹۵میلیارد دلار میشود با سهام کمپانی تحت ادارهاش گره خورده است. به همین دلیل او هر از گاهی بخشی از سهام خود را به پول نقد تبدیل میکند و تازه ترین اقدام او در این راستا به اواخر هفته گذشته برمیگردد، با این تفاوت که این بار رقمی بیشتر از همیشه را شاهد هستیم.

برای نخستین بار، بزوس سهامی به ارزش بیش از یک میلیارد دالر را فروخته است. بزوس طی شش سال گذشته معموال ۹۰۰ هزار تا یک میلیون سهم خود را به صورت دورهای به فروش میرساند ( او هنوز تقریبا۸۰ میلیون سهم در آمازون دارد). با این حال افزایش فوقالعاده ارزش سهام این کمپانی در سال جاری باعث شده دارایی بزوس نیز به مراتب بیشتر از قبل شود.

البته اینکه بزوس دقیقا با این حجم از نقدینگی چه کار میکند هنوز مشخص نیست، چون او برخالف بیل گیتس یا مارک زاکربرگ، چندان درگیر فعالیتهای بشردوستانه و خیرخواهانه نیست، هرچند پدر و مادرش (جکی و مایک بزوس) یک بنیاد آموزشی را با سرمایه نهچندان باال مدیریت میکنند.

مدیرعامل آمازون چند ماه قبل اعالم کرد که دوست دارد بیشتر در کارهای خیر شریک شود و از دنبالکنندگانش در توییتر خواست ایدهها و نظراتشان را برای او ارسال کنند. با این حال، شاید بزوس قصد دارد بخشی از این سرمایه نقدی هنگفت را به شرکت فضایی خودش یعنی »بلو اوریجین« تزریق کند تا از رقابت فضایی اخیر در میان شرکتهای خصوصی عقب نماند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن