اخبار

ریپل دومین پول مجازی ارزشمند

ریپل با رشد 56 درصدی به دومین پول مجازی ارزشمند تبدیل شد

زمانی که اکثر رسانه ها و کارشناسان اقتصادی تمرکزشان به روی بیت کوین است یکی دیگر ارزهای مجازی به نام «ریپل» با ۵۶ درصد افزایش قیمت در روز جمعه از نظر رشد درصدی گوی سبقت را از دیگر ارزها ربود.

ریپل در واقع نام استارتاپ سان فرانسیسکویی است که از فناوری بلاکچین برای توسعه شبکه پرداخت بانکی، تبادلات ارزهای دیجیتال و دیگر موسسات مالی استفاده می کند.

مشترکان این شبکه در تراکنش های خود از واحدی به نام XPR استفاده می کنند که نسبت به زمان تاخیر ۱ ساعته بیت کوین و ۴ دقیقه ای اتریوم بسیار سریعتر بوده و تنها ۴ ثانیه تاخیر دارد.

بر اساس گزارش CoinMarketCap این ارز اکنون ۲٫۴۱ دلار ارزش دارد که حتی نسبت به روز گذشته نیز افزایش داشته است.

با این تفاسیر ارزش کل بازار ریپل به ۹۳ میلیارد دلار و اتریوم به ۷۳ میلیارد دلار رسیده است.

با این حال بیت کوین با حاشیه امنیت بالای ۲۴۷ میلیاد دلاری بالاترین ارزش کل بازار ارزهای مجازی را در اختیار دارد و به نظر نمی رسد هیچ گزینه دیگری حداقل در آینده نزدیک، توان رقابت با آن را داشته باشد.

از نظر سهم بازار نیز بیت کوین ۴۱ درصد را در اختیار دارد و ریپل و اتریوم به ترتیب با ۱۲٫۵ و ۱۲٫۱ درصد در جایگاه های دوم و سوم قرار دارند.

نمودار CoinMarketCap نشان می دهد که ریپل اوخر بهار امسال یکبار دیگر از اتریوم سبقت گرفته بود ، اما آن زمان تنها ۳۶ سنت ارزش داشته است.

برای درک بهتر رشد این ارز کافی است بدانید که ریپل سال قبل ۱ سنت ارزش داشته اما هفته قبل بهای آن به ۱ دلار رسید و تا جمعه دو برابر شده.

بر اساس اطلاعاتی که در وب سایت این شرکت ارائه شده بیش از ۱۰۰ شرکت از شبکه آنها استفاده می کنند و علاوه بر این ، بانک های ژاپنی و کره ای در حال تحقیق بر روی این شبکه هستند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مشابه

همچنین ببینید

بستن
بستن