اخبارویدئو

ساخت خودروی تاشوی «ترنسفرمر» در ژاپن

ژاپن با الگوبرداری از ربات‌های تبدیل شونده در فیلم «ترنسفرمر» و انیمه‌ها در حال توسعه ماشین‌های برقی تاشو به ارزش ۵۰ هزار پوند است.

دانشمندان ژاپنی با الهام از ربات‌های تبدیل شونده، ماشین الکتریکی تاشو می‌سازند. انتظار می‎رود این خودروی مفهومی ۵۲ هزار پوندی به‌زودی تائیدیه عبور و مرور آن در جاده‌ها صادر شود و فروش آن نیز آغاز شود. این خودرو که «زمین یک» نام دارد با الهام از ربات‌های تبدیل شونده، به ویژه شخصیت رباتیک انیمه ژاپنی «موبایل سوت گاندام»، طراحی و ساخته شده است.

طراحی این خودر توسط کانیو اوکاوارا، هنرمند ارشد این انیمه، انجام شده است و استارتاپ «فور لینک سیستم» در توکیو نمونه اولیه این خودرو را توسعه داده است.

شرکت سازنده ادعا می‌کند که سفارش‌های خرید زیادی از ژاپن و کشورهای خارجی گرفته است و یک فرودگاه نیز علاقه‌مند است از این وسیله تاشو برای سرویس هم‌سفری استفاده کند.

در این خودرو از شاسی جمع‌و‌جور استفاده شده است که این امر امکان تا شدن را به این خودروی برقی می‌دهد. این خودرو در حالت تا شده شبیه به یکی از شخصیت‌های رباتی انیمه «موبایل سوت گاندام» می‌شود.
این خودرو با فرمان ماشین معمولی هدایت می‌شود و کاربر می‌تواند شاسی‌ها را اهرمک تغییر دهد. از آنجا که مکانیسمی برای شاسی خودروی تاشو وجود نداشت، شرکت سازنده مجبور بود موتورهای خاص و بقیه اجزای این خودرو به صورت سفارشی بسازند.

شرکت فور لینگ سیستم از پنج سال پیش شروع به توسعه اولین خودروی برقی خود کرد و ادعا کرد که این خودرو بهتر از خوروهای تویوتا خواهد بود. این شرکت گفته است به دلیل عدم توانایی در رقابت با دیگر خودروسازان در زمینه عملکرد، هزینه یا قدرت برند، تمرکز مهندسان این شرکت روی طراحی این خودرو خواهد بود.

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن