اخبار

شروین پیشه ور،کارآفرین ایرانی-آمریکایی را بیشتر بشناسید

شروین پیشه ور، کارآفرین ایرانی-آمریکایی سیلیکون ولی است که سابقه‌ای طولانی در سرمایه‌گذاری، مشاوره و تأسیس استارتاپ‌های بزرگ این منطقه داشته است.

شروین پیشه ور یکی از مشهورترین ایرانی‌های سیلیکون ولی در آمریکا است. نام این کارآفرین و سرمایه‌‌گذار سریالی در جمع مدیران و مؤسسان استارتاپ‌های بزرگ این منطقه به چشم می‌خورد. او یکی از مؤسسان استارتاپ هایپرلوپ وان است. از دیگر مسئولیت‌های او می‌توان به مدیریت شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرپا کپیتال اشاره کرد. باید گفت که این شرکت در استارتاپ‌های بزرگی همچون ایر بی‌ان‌بی، اوبر و مانچری سرمایه‌گذاری کرده است.

او به‌عنوان یک سرمایه‌گذار فرشته (سرمایه‌گذاری که علاوه بر تزریق سرمایه، ارتباطی نزدیک با استارتاپ دارد و روند رشد را نیز مدیریت می‌کند) نیز شناخته می‌شود. او در بیش از ۶۰ شرکت بزرگ سیلیکون ولی سرمایه‌گذاری کرده است و همچنین مدتی به‌عنوان مدیر اجرایی در شرکت مانلو ونچرز مشغول به فعالیت بود و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های بزرگی همچجون واربی پارکر، تامبلر، ماشین زون و اوبر را مدیریت کرده است. او یکی از مشاوران استراتژی اوبر است و از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ نیز به‌عنوان عضوی از هیئت مشاوران در این شرکت فعالیت می‌کرد. شروین پیشه ور شرکت‌های متعددی نیز تأسیس کرده که وبز، وب‌ او‌اس، اس‌جی‌ان و هایپر آفیس بخشی از آن است.

سرمایه گذاری در warby parker, Tumblr و Machine zone ؛ تاسیس و مدیریت شرکت های فن آوری فعال webOS , webs.com, SGN و Hyper office از جمله ی فعالیت های بسیار تاثیر گذار او بوده اند.

شروین در سال ۲۰۱۶ به پاس فعالیتهایش مدال افتخار آیس لند و در سال ۲۰۱۲ جایزه ی آمریکایی های افتخار آفرین را از آن خود کرد. او عضو شورای کارآفرینان جهانی بنیاد سازمان ملل متحد و سفیر کارآفرینی در دفاتر وزارت امور خارجه در خاور میانه و روسیه است. از جمله ی فعالیت های سیاسی شروین پیشه ور حمایت از اوباما در زمان انتخابات ریاست جمهوری او و در انتخابات اخیر حمایت از هیلاری کلینتون بوده است که به عنوان یک شهروند در سانفرانسیسکو که بیشتر ساکنین آن دموکرات هستند در این زمینه هزینه ی زیادی کرد. و بعد از پیروزی ترامپ یکی از کسانی است که خواهان استقلال ایالت کالیفرنیاست و فعالیتهای سیاسی خود را همچنان ادامه می دهد.

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن