اخبار

شکایت تپ‌سی از اسنپ به علت محدودسازی رانندگان

سامانه تپ‌سی صبح روز گذشته در شورای رقابت از اسنپ به دلیل محدود کردن انتخاب رانندگان شکایت کرده است. در گفتگویی که با چند راننده که در اسنپ فعالیت می‌کنند، مشخص شد که این افراد نمی‌توانند تا زمان پاک کردن نسخه رانندگان اپ «تپ‌سی»، اپلیکیشن رانندگان اسنپ را اجرا کنند و به همین دلیل، ملزم می‌شوند تا فقط در یک سامانه فعالیت کنند.

حال شکایت تپ‌سی از اسنپ هم به خاطر همین موضوع بوده است. «علی‌رضا رمضانی»، مدیر روابط عمومی تپ‌سی شکایت را تایید کرد و گفت که اقدام اسنپ، کاملاً ضد قوانین تجاری است. وی همچنین گفت که نتیجه این شکایت مشخص شده که در پست بعدی اعلام خواهد شد.

اسنپ قبلاً از همین‌ راهکار جهت عدم اجازه اجرای اپلیکیشن ویز نیز استفاده کرده بود و مدتی است که به رانندگان خود اجازه نمی‌دهد در صورت داشتن اپ تپ‌سی، اپلیکیشن رانندگان اسنپ را باز کنند.

«میلاد نوری»، توسعه دهنده اپلیکیشن موبایل و مدیرعامل «توکان‌تک» : در سیستم عامل اندروید، یک اپ برای دیدن سایر اپلیکیشن‌های نصب شدن روی سیستم، نیازی به هیچ دسترسی خاصی ندارد: «هر اپلیکیشن یک نام پکیج دارد که سایر اپ‌ها نیز می‌توانند آن را ببینند. برای مثال کافه بازار با چک کردن نام پکیج‌هایی که در موبایل شما وجود دارند و تطابق آن‌ها با جدیدترین نسخه، به شما می‌گوید که چند اپلیکیشن نیاز به آپدیت دارند.»

نوری همچنین میگوید که این رویکرد در سیستم‌عامل iOS وجود ندارد و برای حالتی که پیش آمده، اسنپ نمی‌تواند رانندگانی که از آیفون استفاده می‌کنند را محدود کند.

شواری رقابت به عنوان متولی برقراری شرایط رقابتی در بازار اقتصادی کشور اکنون این پرونده را در دست بررسی دارد و آنطور که مدیر روابط عمومی تپ‌سی می‌گوید، احتمالاً امروز تکلیف این پرونده مشخص خواهد شد.

منبع : دیجیاتو

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن