بازاریابی

عدم تمایز در بازاریابی با بازاریابی انبوه

در بازاریابی انبوه به دسته بندی های بازار توجهی نشده و به همه پیشنهاد های فروش یکسانی داده می شود و از یک استراتژی فروش برای همه استفاده میشود.

تعریف بازاریابی انبوه

در تعریف بازاراریابی انبوه ( mass marketing ) ایده اصلی رساندن پیام تبلیغاتی به بیشترین تعداد از افراد ممکن است . در این نوع بازاریابی برای شهرت بیشتر از اسباب تبلیغات سنتی مانند تلویزیون ، رادیو و مطبوعات استفاده می شود. در این حالت مدیر بازاریابی با فرض این که کالای آنها با سلیقه همه افراد سازگار است محصول تولیدی خود را با یک شکل و در یک اندازه و بسته بندی یکسان به همه خریداران عرضه می کند و هیچ تنوعی در محصول دیده نمی شود، لذا تولید به صورت انبوه است.

عبارت بازار انبوه ، به بازار گسترده ای از مشتریان تمیاز نیافته اشاره می کند که پیش زمینه های متنوعی داشته باشند. محصولات یا خدماتی که هر عضوی از جامعه طلب کند در مفاهیم بازاریابی انبوه جای می گیرد. محصولاتی مانند دستمال کاغذی یا گازولین ، تقریبا برای هر کسی قابل استفاده است و از این رو به بازاریابی برای آن ها ، بازاریابی انبوه گفته می شود.

همانطوری که شما می دانید در زمان گذشته مشتریان ابتدا بصورت فردی مورد توجه قرار می گرفتند یعنی یک بنگاه فقط به مشتریان محدودی که داشت فکر می کرد و برای انها برنامه ریزی می نمود ولی به مرور زمان مشتریان بیشتر شدند و بنگاهها مجبور شدند که به جمیع مشتریان فکر نمایند.

تاریخچه بازاریابی انبوه

به نقل از آی بازاریابی در طی تاریخ جهان ، کسب و کارها اغلب به بازارهایی با جغرافیای کوچک خدمت رسانی کرده اند و بازار هدف هر کسب و کاری وابسته به میزان علاقه پدیدآورنده آن به سفر بوده است.

در اواخر سال های ۱۸۰۰ و اوایل ۱۹۰۰ میلادی ، پیشرفت هایی که در صنعت حمل و نقل ، به ویژه توسعه خطوط ریلی انجام گرفت ، مسیر را برای توزیع عمده و سراسری محصولات گشود. از سال ۱۹۲۰ به بعد ، با ظهور رسانه جمعی به نام رادیو ، اولین تبلیغات انبوه اغاز و مقدمات بازاریابی انبوه ، پایه گذاری شد.

مثال بازاریابی انبوه

یک مثال بازاریابی انبوه بانک ها هستند. بانک ها در اوایل تاسیس شعب خود به فکر راضی کردن مشتریان محدود خود بودند وحتی حاضر بودند که امکانات ویژه ای را برای برخی از مشتریان خود فراهم سازند امابا زیاد شدن تعدادمشتریان بانکها یکسری خدمات عمومی را ارائه نمودند و برای آن خدمات هم فعالیت بازاریابی را انجام دادند که برای ان اصطلاح  mass marketing بکار می رود. اما امروزه بانکها باید خدمات خود را طوری برنامه ریزی نمایند که هم رضایت جمع وهم رضایت فرد را حاصل نماید.

مثال دیگری می زنم شرکت تویوتا در عین اینکه از لحاظ صنعتی باید خط تولیدش بطور یکنواخت تولید نماید در همین حال باید طوری اتومبیل بسازد که رضایت فرد را هم حاصل نماید برای همین است که می بینیم در سایت این شرکت شما می توانید برای هر اتومبیل  موتور دلخواه ، تودوزی دلخواه ، رنگ دلخواه و…را سفارش دهید .یعنی شرکت تویوتا هم تولید انبوه می نماید  وهم رضایت فرد را بدست می آورد .در بازاریابی امروز به این مورد  mass customized marketing می گویند.

بازاریابی انبوه در ایران با مشکل مواجه است

این نوع بازاریابی در ایران عمل نمی شود بطور مثال شرکت ایران خودرو برای اتومبیل پژو ۲۰۶در تمامی تولیدات خود رنگ تودوزی آبی را بکار میبرد واین در عصر حاضر چیزی نزدیک به خود کشی است. مسئولین ایران خودرو ادعا می کنندکه به زودی این شرکت وارد بازارهای جهانی می شود کهبه نظراگر وضعیت به همین منوال باشد مشتریان جهانی قطعا کمترین توجهی به این تولیدات نخواهند کرد. آیا در سایت ایران خودرو خرید online وجود دارد ؟ امکان انتخاب مشتری چه ؟ در حال حاضر مشتریان ایران خودرو برای کلیه تولیدات ایران خودرو فقط حق تعیین رنگ خودرو را دارند و در دیگر موارد حق انتخاب ندارند.

البته باید به این نکته توجه داشت که شرکت ایران خودرو در سالهای اخیر پیشرفتهای زیادی نموده ولی این پیشرفتها برای ورود به بازارهای جهانی ناچیز است . اگر کشور ما می خواهد به بازارهای جهانی بپیوندد باید علایق مشتریان خود را بشناسد ومحصولاتی را طراحی نماید که با کمترین تغییر به اشکالی دلخواه مشتریان در آیندتا مورد پسند مردم دنیا که سلیقه های متفاوت وفرهنگهای متفاوت دارند قرارگیرد .به امید روزی که محصولات تولیدی کشور ما در خانه های مردم جهان دیده شود وکشور ما با افتخار در زمینه تجارت جهانی فعالیت نماید.

انواع بازاریابی انبوه

کسب و کارها با استفاده از پیام های تبلیغاتی و از طریق رسانه های مختلفی مانند رادیو می توانند به مخاطب (بازار) انبوه دست پیدا کنند. با رشد تلویزیون ، این وسیله به زودی جایگزین رادیو شد و تا اوایل قران ۲۱ و توسعه پر سرعت اینترنت ، پر تاثیرترین رسانه برای بازاریابی انبود محسوب می شد. روزنامه ها نیز بعنوان رسانه های سنتی ، بخشی از بازاریابی انبوه هستند ولی به تدریج قدرت و نفوذ خود را در این امر از دست می دهند.

مزایای و معایب بازاریابی انبوه

اصلی ترین مزیت تبلیغات و خدمات رسانی به بازار انبوه ، ابعاد بزرگ و مقرون به صرفه بودن تجارت با این بخش از جامعه است. پیام تبلیغاتی از طریق رسانه های جمعی در کسری از ثانیه ، به گوش میلیون ها نفر می رسد و فعالیت در چنین ابعاد تجاری توزیع انبوه را ارزان تر از توزیع توسط دلالان محلی می کند.

در کناری تمامی مزایا ، بازاریابی انبوه یک سری ایرادات مشخص دارد. تبلیغ یا توزیع محصولی که بازار مشخص و محدودی دارد توسط رسانه های مخصوص بازاریابی انبوه در مقایسه با بازخورد کمی که دریافت می کنند ، بسیار گران تمام می شود. برای مثال تبلیغ سرمایه گذاری در یک پروژه بانکی در شبکه تلویزیونی ملی ، نمونه بارزی از هدر دادن هزینه است ، چراکه اغلب کسانی که این شبکه های تلویزیونی را نگاه می کنند ، سرمایه گذارانی نیستند که به فکر یافتن شرکای تجاری برای شرکت شان باشند.

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن