تحقیقات بازار

فروش آنلاین و اهمیت نام تجاری کسب و کار شما از روز اول

این راز نیست که کسب و کار آنلاین به سرعت در حال افزایش است. جمعه سیاه امسال و سایبر دوشنبه در مجموع فروش ۱۱٫۶ میلیارد دلاری در فروش آنلاین بوده است؛ این میزان در مقایسه با سال گذشته ۱۶٫۵ درصد افزایش داشته. بنابراین، ایمن است که بگوییم هنگامی که گرد و غبار حل و فصل، بسیاری از صاحبان کسب و کار آنلاین و کارآفرینان دلایل خود را برای جشن گرفتن اینگونه بیان میکنند که : به وضوح، افزایش در این ماه در فروش جمعه سیاه فروش آنلاین تغییر در ترجیح مصرف کنندگان برای گزینه های آنلاین زیاد است.
با توجه به پول زیادی که  وجود دارد، جای تعجب نیست که رقابت برای چشمان مشتری و کیف پول، قوی تر از همیشه است.

بدیهی است که موانع کارآفرینان برای ورود به بازار های پر درآمد کم هستند، اما چالش هایی که آنها با آن مواجه هستند این است که چگونه خود را از دیگران در دسته خود جدا سازند. پس از این، یک بازار قابل توجه برای هیچ یک از کسب و کارهایی که نمیتوانند مشتریان بالقوه را جذب و در نهایت تبدیل کنند، استفاده نکنند.

دیگر مثله گذشته نیست که : اگر می خواهید رشد کنید، باید بتوانید مارک تجاری خود را به طور موثر بازاریابی کنید. بنابراین، با تمام این پول به فروش آنلاین، چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که کسب و کار کوچک تان و یا راه اندازی آن شما را رشد خواهد داد؟ چگونه محصول خود را از ۱٫۳ میلیون فروشگاه دیگر در این کشور فقط در آمریکای شمالی تشخیص دهید؟

پاسخ دادن به این سوال ساده نیست. اما یک چیز موثر وجود دارد: نام تجاری. و این بدان معنا نیست که فقط لوگو را که از Fiverr از کارت کسب و کار و صفحه فرود خریداری کرده اید را ترک کنید و آن را فراموش کنید. در عوض، شما باید زمان و سرمایه سرمایه گذاری کنید تا هویتی را ایجاد کنید که با مخاطبان شما رو به رو می کند.

دلیل: نام تجاری شما ممکن است یکی از ثروتمندترین دارایی های کسب و کار شما باشد.

به دنبال مدل های موثرتری به عنوان ثبت نامتان در ذهن ها هستید؟ در اینجا نگاهی به دو مارک بسیار موفق می اندازیم، ” چگونه  آنها را در جایی که امروز هستند می توان شناخت و آنچه شما می توانید از آنها یاد بگیرید چیست؟”

Nike

مگر اینکه در ۳۰ سال گذشته زیر یک سنگ زندگی کرده باشید، اگر من می گویم “Swoosh”، شما فکر می کنید نایک. از سه شرکت بزرگ کفش پاشنه بلند، نایک تماماً رهبر بازار است. در سال ۲۰۱۶، درآمد این شرکت ۱۹٫۸۷ میلیارد دلار بود که ۶۰ درصد بیشتر از Adidas و Puma است.

نایک ثروت نامعلومی را در زمینه تحقیق و توسعه صرف می کند و احتمالا این استدلال را می کند که کیفیت آن شماره یک برند است. اما آیا محصول نایک واقعا ۶۰ درصد بهتر از آدیداس و پوما است؟ ترکیب شده است؟ یا تسلط خود را در رابطه با نام تجاری و بازاریابی بیشتر می کند؟

در اینجا سه ​​نام تجاری ساختمان از نایک وجود دارد:

مستقلاً نایک در طی سال ها با بسیاری از ستاره های ورزشی کار کرده است، از جمله مایکل جردن، تیرر وودز و سرنا ویلیامز، اما Swoosh – و نام تجاری Just The Do It – بسیار با تمرکز بر روی نام تجاری نایک قرار دارد. نایک پر رنگتر است زمانی که استعداد مناسب را برای ترویج محصولات خود انتخاب می کند، اما هرگز این هزینه ها را به اندازه هویت نام تجاری نمی گیرد. در عوض، نایک از بسیاری از سخنگویان استفاده می کند، که هرگز فقط یک نفر نیست، زیرا واگن خود را به یک ستاره  سپردن هدیه ای خطرناک است. به طور مشابه، یک بنیانگذار شرکت نباید هرگز به نام تجاری تبدیل شود. بستن شخصیت خود را بیش از حد به هویت نام تجاری باعث می شود برای بنیانگذار بیرون رفتن بدون از بین بردن این هویت در چشم مشتریان بسیار سخت تر باشد. هر خریدار یا سرمایه گذار ممکن است این ضعف در یک دقیقه را مشاهده کند. یک نام تجاری مستقل ساخت که از ابتدا قابل انطباق و قابل انتقال است.

ثبات. کلیپ ها، پیام ها، طرح های رنگی، کمپین ها، رسانه های اجتماعی و تبلیغات باید سازگار باشند و ارزش های اصلی کسب و کار شما را نشان دهند. اینگونه اطمینان حاصل خواهید کرد که استراتژی های بازاریابی و بازاریابی شما با هم هماهنگ می شوند. به طور انتقادی در مورد اینکه چگونه هر پیام شما (از جمله توییت ها) توسط مخاطبان شما درک می شود فکر کنید.

اجرا. شما احتمالا شنیده اید داستان چگونه Nike swoosh توسط کارولین دیویدسون ایجاد شد، که در ابتدا ۳۵ دلار برای این کار پرداخت شد. من شنیده ام که کارآفرینان بارها و بارها گفته اند.  این آرم طولانی مدت وجود داشته تا نایک قدرت غالب امروز را دارا باشد. Swoosh برای اولین بار توسط نایک در ۱۸ ژوئن ۱۹۷۱،برای  نه سال توسط شرکت به طور عمومی استفاده شد. از طریق تاییدیه ها (فکر می کنم کفش های ورزشی ایرلند)، بازاریابی (Just Do It) و نوآوری محصول، یک داستان و هویت در اطراف آرم ایجاد شده است. لوگو خود مسئول موفقیت نایک نیست؛ این نشانه ای از وعده نام تجاری نایک به مصرف کننده آن است.

Dollar Shave Club

بدون شک، شما به بسیاری از نمونه هایی که بنیانگذار نام تجاری شناخته می شوند فکر می کنید: استیو جابز با اپل، الون ماسک با تسلا و ریچارد برانسون با ویرجین.

یکی از بنیانگذارانی که هنوز به سطح نادرست رسیده است (هنوز) مایکل دوبین، مدیر عامل شرکت  (DILL Shave Club DSC) است. یک کارآفرین واقعی، Dubin سعی کرد و موفق به راه اندازی چند کسب و کار قبل از ضربه زدن به خانه با DSC شد. موفقیت او باید الهام بخش و نمونه ای برای کارآفرینان نوظهور در همه جا باشد.

دوبین DSC را در سال ۲۰۱۱ با سرمایه تقریبا صفر و یک رویا راه اندازی کرد. اولین تمرکز او یادگیری همه چیز بود که در مورد تیغه ها بداند. او تحقیقات بازار گسترده یا گروه های متمرکز impanel را انجام نداده است تا اعتبار مفهومش را تأیید کند. او ناظران را نادیده گرفت.

با دانستن اینکه داستان پشت برند مهمتر از محصول بود، دوبین تقریبا تمام سرمایه اولیه خود را بر روی یک چیز قرار داد: نام تجاری. ویدیو تبلیغاتی که او برای راه اندازی DSC ایجاد کرد اکنون بیش از ۲۵ میلیون بازدید در یوتیوب دارد. پنج سال بعد DSC به Unilever به مبلغ ۱ میلیارد دلار فروخته شد، که این کار با استفاده از موارد زیر ساخته اتفاق افتاد:

داستان گویی Dubin ذاتا مهمترین بخش نام تجاری را درک می کند. شما باید یک داستان بگوئید، یک اینکه با مصرف کنندگان هدف شما تفاوت دارد. در گفتن Dubin، “نایک ایده برنده شدن را به فروش می رساند؛ استارباکس ایده ی همبستگی و بهره وری را به فروش می رساند. DSC به مشتریان خود پیشنهاد می دهد که بهترین نسخه خود را داشته باشند و این یک ایده بسیار قدرتمند است. دیگر وعده هایی که توسط برند تحویل داده شده شامل راحتی، اعتماد و ارزش هستند.

او باید سخنگوریبلد باشد، نه برند باشد. هیچ کس بهتر از آن که بنیانگذار آن باشد، نباید به عنوان یک فروشنده شناخته شود. کلید این است که یک برند قوی ایجاد کنید که در کنار یک بنیانگذار وجود داشته باشد، نه در داخل آن، بنابراین برند می تواند تنها باقی بماند. شاید هیچ یک از بنیانگذاران با نام تجاری بیشتر از استیو جابز شناسایی نشده باشد، اما از قدرت برند اپل است که سهامش به طور خلاصه هنگامی که از بین رفت، هر چند به مدت طولانی فروپاشی نداشت.

مایکل دوبین یک مرد خنده دار است. او در واقع یک کمدین بود! این کار با فروش تی شرت ها چطور بوده است؟ به نظر می رسد، بسیار زیاد. دوبین سرمایه اولیه خود را به تحقیق و توسعه نزده است؛ او آن را صرف ایجاد این نقطه ویروسی YouTube کرد. در عرض ۹۰ دقیقه از پخش آن، سیل افرادی که مایل به ثبت نام برای DSC سرور شرکت کردند، سقوط کرد.

در پایان؛ راه اندازی یک فعالیت آنلاین جدید هیجان انگیز است. آسان است که در مفهوم و عملکرد پیچیده شده و فراموش نکنید که داستان خود را به مخاطبان مورد نظر خود بگویید. به یاد داشته باشید، ابتدا لازم نیست بودجه بازاریابی بزرگی داشته باشید. بازی به نقاط قوت خود و استفاده از ابزار و کانال های موجود برای شما بستگی دارد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن