اخبار

گوگل استارتاپ انگلیسی ریداکس را خریداری کرد.

گوگل استارتاپ انگلیسی ریداکس فعال در زمینه‌ی تبدیل سطوح مختلف مانند صفحه‌نمایش به بلندگو فعالیت دارد،را خریده است.

شرکت آلفابت که به‌عنوان شرکت مادر گوگل فعالیت می‌کند، یک استارتاپ انگلیسی در حوزه‌ی فناوری را که از سطوح عادی اسپیکر می‌سازد، خریداری کرده.

این استارتاپ که ریداکس (Redux) نام دارد، ابتکاری انجام داده است که به واسطه‌ی آن نیازی به وجود اسپیکرهای کوچک در گوشی‌های همراه نخواهد بود. این امر موجب آزادسازی فضا و باز شدن جا برای باتری‌ها و اجزای دیگر می‌‌شود. این ادعایی است که ریداکس در وب‌سایت خود که حالا دیگر از دسترس خارج شده، عنوان کرده بود.

هنوز مشخص نیست آلفابت چه زمان از طریق یکی از زیرمجموعه‌های ایرلندی گوگل این خرید را انجام داده است؛ اما بر اساس پرونده‌های رگولاتوری انگلستان، انتقال سهام شرکت مادر ریداکس به نام NVF Tech به گوگل در سیزدهم دسامبر اتفاق افتاده و از سوی دیگر، وب‌سایت Crunchbase تاریخ این قرارداد را ماه آگوست می‌داند.

سخنگوی گوگل از اظهار نظر در مورد رقم این قرارداد و سایر جزئیات آن خودداری کرده است. استارتاپ ریداکس با حمایت پنج میلیون دلاری سرمایه‌دارانی همچون اری کپیتال (Arie Capital) در ماه مارس سال ۲۰۱۷ با تمرکز بر بازارهایی مثل رایانه، موبایل، خودرو و مراکز کنترل صنعتی شروع به‌ کار کرده است. باید ذکر کرد که این شرکت انگلیسی تا‌کنون ۱۷۸ پتنت را به ثبت رسانده است.

آلفابت استفاده‌های زیادی برای فناوری شرکت ریداکس متصور است. و گوگل که یکی از بخش‌های آن است، از سال ۲۰۱۶ اقدام به فروش گوشی‌های اختصاصی خود کرد. بنابراین، مهندسان ریداکس ممکن است گوگل را در ساخت گوشی‌هایی با صدای بهتر یاری کنند.

فناوری ریداکس همچنین می‌تواند در ایجاد بازخورد لمسی (Haptic feedback) به‌کار گرفته شود و به کمک آن بتوان احساس لمس کردن را روی یک سطح مانند صفحه‌نمایش ایجاد کرد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن