دیجیتال مارکتینگ

۱۰ استراتژی برتر دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۱۸

ما در این مقاله برآنیم که 10 دلیل مورد نیازتان به استراتژی دیجیتال مارکتینگ را به شما معرفی کنیم. دیجیتال مارکتینگ تها با یک برنامه ریزی دقیق باعث تغییرات اساسی در کسب و کار می شود.

به واقع دیجیتال مارکتینگ یک اصطلاح برای بازاریابی محصولات یا خدمات از طریق فن آوری های دیجیتالی است. دیجیتال مارکتینگ از طریق هر رسانه دیجیتالی همانند موبایل، صفحات نمایشگر تبلیغاتی و …امکانپذیر می باشد. اگر شما صاحب یک وب سایت هستید یا در زمینه تبلیغات اینترنتی فعالیت می کنید حتما با دیجیتال مارکتینگ آشنا هستید. وقتی که شما قصد توسعه یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ را دارید، اولین سوالی که باید به آن پاسخ دهید این است که ، باید از کجا شروع کنید؟ هر استراتژی نیازمند یک برنامه ریزی منظم و اجرای دقیق است. یکی از دلایل اصلی شکست بسیاری از کسب و کارها نداشتن برنامه برای استراتژی است. پس اولین کاری که باید انجام دهید نوشتن یک برنامه و اجرای دقیق آن است.

استراتژی شما چیست؟

از سال ۲۰۱۲، در خصوص میزان استفاده از بازاریابی دیجیتال توسط صاحبان کسب و کارها، نظر سنجی های مختلفی انجام شده است؛ که نتایج این تحقیقات رشد چشم گیری در استفاده از دیجیتال مارگتینگ را نشان می دهد. تا چند سال پیش حدود دو سوم یا سه چهارم کسب و کارها بازاریابی دیجیتالی خود را به دلیل آشنا نبودن به تکنیک های جدید بدون هیچ گونه برنامه ای پیش می بردند که این مقدار امروزه به ۴۴ درصد کاهش پیدا کرده است. البته این درصد بالایی است اما می توان امیدوار بود که در چند سال آینده تمامی کسب وکارها طبق یک برنامه و استراتژی در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت های خود را انجام دهند.

در سال ۲۰۱۷ در خصوص مدیریت دیجیتال مارکتینگ بررسی و تحقیقاتی صورت گرفت که در شکل زیر ما می توانیم ببینیم که چه مقدار این نوع بازاریابی در سال ۲۰۱۷ مورد استفاده قرار گرفته است:

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

براساس نتایج بدست آمده، این یک رویکرد بهبود یافته در خصوص استفاده از این نوع بازاریابی است و کمتر از نصف کسب وکارها هنوز از استراتژی دیجیتال مارکتینگ استفاده نمی کنند. حال شما جز کدام دسته هستید؟ اگر می خواهید بازار رقابت در سال ۲۰۱۸ از دست ندهید، بهتر است هرچه سریعتر دست به کار شوید و برای خود یک برنامه بازاریابی دیجیتال تنظیم کنید. در نظر داشته باشید که فقط داشتن  برنامه ریزی کافی نیست، بلکه اجرا مهمتر از برنامه ریزی است.

پیشنهادی برای توسعه استراتژی دیجیتال مارکتینگ

مهمتر از داشتن استراتژی، این است که در برنامه خود جایگاهی را که الان دارید و جایگاهی را که می خواهید چند سال بعد میخواهید به آن برسید را در نظر بگیرید و با هم مقایسه کنید. در واقع شما باید در برنامه ریزی خود هدف و جایگاه و نیازهای خود را مشخص کنید. شما یک برنامه ریزی بلند مدت دارید که در سال دهم قصد دارید به آن دست بیابید اما باید در برنامه ریزی های کوتاه مدت خود در بین این ده سال هدف های کوچکتری تعیین کنید که با کمک این هدفها بتوانید به هدف بزرگتر دسترسی پیدا کنید.

برنامه ریزی استراتژی دیجیتال مارکتینگ هم به همین صورت است. یکی از بهترین نکات آن داشتن ابزارهای اندازه گیری است تا متوجه شوید راهی که انتخاب کرده اید برای تبلیغات به چه اندازه بازخورد داشته است ، مانند ایمیل مارکتینگ؛ شما باید بررسی کنید، ایمیل هایی که ارسال می کنید چه مقدار از آنها خوانده می شوند و چه مقدار کلیک روی آنها می شود.

هنوز هم بسیاری از شرکتها بازاریابی دیجیتال خود را بدون برنامه ریزی پیش می برند. بسیاری از شرکتها ارزش رسانه های دیجیتال را می دانند و بیشتر تلاش می کنند از شبکه های اجتماعی،ایمیل و موارد مرتبط با آنها استفاده کنند چون که نتیجه بیشتری گرفته اند اما دیجیتال مارکتینگ فقط به این موارد محدود نمی شود،در واقع شما باید از قبل پیش زمینه هایی نیز برای این کار آماده کنید بعد اقدام به آن بکنید.

یک نکته را در نظر داشته باشید ، شرکت شما هر چقدر که بزرگ یا کوچک باشد، به یک برنامه دیجیتال مارکتینگ نیاز دارد، از اینرو بسیاری شرکت ها برای بازاریابی دیجیتال خود یک برنامه بازاریابی دیجیتال منحصر به فرد دارند.

مشکلات نداشتن یک استراتژی برای دیجیتال مارکتینگ :

نداشتن جهت مناسب

شرکت های بدون استراتژی ، هیچ گونه هدف استراتژیکی برای بدست آوردن چیزی که از طریق آنلاین می خواهند بدست بیاورند را ندارند،به همین دلیل نمی توانند مشتریان جدیدی را بدست بیاورند ودر مقابل نمیتوانند رابطه عمیق و مناسبی را با مشتریان فعلی خوب برقرار کنند. اگر شما هیچ هدفی نداشته باشید احتمالا هیچگونه منبع مناسب با هدفتان نخواهید داشت و نمیتوانید میزان دسترسی به اهداف خود را ارزیابی کنید.

ندانستن سهم بازار انلاین

اگر شما در خصوص سهم بازار خود هیچ گونه اطلاعاتی نداشته باشید، به میزان تقاضای مشتریان دست پیدا نکرده و در حقیقت تقاضا و درخواست آنان نادیده گرفته می شود. امروزه بازار سنتی با سرعت فراوانی در حال تغییر است و ما شاهد تفاوت در رفتار و شخصیت مشتری، رقبا و انجمن های بازاریابی هستیم. برای همین شما باید با آخرین متدهای روز ،چه در دیجیتال مارکتینگ و چه در تغییرات دیگر، بروز باشید. دانستن نبض بازار یکی از مهمترین اصول برنامه ریزی برای استراتژی است.

رقبا سهم بازار را بدست می آورند

وقتی شما نتوانید سهم بازار خود را بدست آورید و هیچ منبعی برای دیجیتال مارکتینگ نداشته و بدون استراتژی و هدف جلو بروید، رقبای شما سهم بازار شما را هم خواهند گرفت و در واقع شما دیگر هیچ جایی در بازار نخواهید داشت.

نداشتن هیچگونه ارائه و پیشنهاد خاص آنلاین

توضیحات واضح و درست محصولات به مشتریان، باعث می شود آنها بهتر محصولات شما را درک کند و تفاوت بین شما و بقیه برندها را درک کنند و خود این مساله، مشتریان جدیدی را به سمت شما هدایت می کند و در نهایت به خاطر ویژگی محصولات، به شما وفادار خواهند بود.

نداشتن شناخت درست از مشتریان آنلاین

ابزارهای زیادی برای بررسی وب سایتتان وجود دارد مانند گوگل آنالیتیک و.. اما هیچ کدام از اینها نمی توانند اطلاعات دقیقی از مشتریان را در اختیارتان بگذارند. برای بدست آوردن این اطلاعات شما باید از روش های درست و دقیق که خود طراحی می کنید استفاده کنید همانند فرم تماس یا فرم های نظرسنجی که نوع علاقه و میزان خرید مشتریان را می سنجید.

از هم پاشیدن کسب و کارتان

مهمترین ویژگی در کسب و کار اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ،صبر است. البته راه های زیادی برای  بهتر کردن کسب و کارتان از راه های میانبر وجود دارد. اما به این نکته توجه کنید که اگر شما رتبه سایت خود را بدون برنامه و خیلی سریع بالا ببرید، گوگل وب سایت شما را جریمه میکند  و رتبه شما تنزل پیدا میکند و دیگر نمیتوانید به رتبه قبلی خود برگردید.

قراردادن بودجه کافی

توجه داشته باشید که اگر شما منابع کافی برای برنامه ریزی دیجیتال مارکتینگ در اختیارتان نباشد و مهارت لازم برای اینکار را نیز نداشته باشید، به سختی می توانید در بازار رقابتی دوام بیاورید و به تقاضای مشتریان پاسخ دهید. پس تمام تلاشتان را برای اینکه منبع را به درستی و کامل به دست آورید و مهارتتان را بالا ببرید، کنید.

هدر رفتن پول و زمان

ممکن است شما منابع کافی هم در اختیار داشته باشید اما ندانید چگونه این منابع را به درستی استفاده کنید و هیچ استراتژی هم برای آن نداشته باشید. در این صورت نه تنها نمیتوانید ازمنابع خود استفاده بهینه کنید، بلکه پول و زمان خود از می دهید. شرکتهای بزرگ که سازمانها و بخشهای مختلفی دارند نیز باید تحقیق و بررسی بیشتری در ای باره داشته باشند.

نداشتن هیچ پیشنهاد جدید و تبدیل به یک فروشگاه معمولی شدن

اگر سری به برند ها و وب سایت های مطرح بزنید، مشاهده خواهید کرد که آنها هر دفعه روند بازاریابی دیجیتال خود را عوض می کنند؛ یعنی پیشنهاد ویژه ای را ارائه می دهند و سعی می کنند که وب سایت خود از حالت تکراری دربیاورند. اگر کاربر وارد وب سایت شما شود و هیچگونه مطلب جدیدی را پیدا نکند، وب سایت شما را یک وب سایت متروکه فرض کرده و به دلیل بروز نشدن هم گوگلشما را جریمه خواهد کرد.

وب سایت شما بهینه سازی نخواهد شد

هر شرکت اصول و قواعد باری مختص خود را تجزیه وتحلیل میکند؛ اما مدیران ارشد هیچگاه اعتماد کافی به تیمشان ندارند، که آنها وقت کافی برای این کار را داشته باشند. اگر استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما قادر باشد که بتواند حقوق ابتدایی را برآورده سازد آنوقت می توان امیدوار بود که بقیه جنبه های کلیدی مانند جستجوی بازاریابی، تجربه کاربری ، ایمیل و بازاریابی شبکه های اجتماعی هم به خوبی پیش خواهند رفت.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن